Aktualności
Łuszczyca znacznie zwiększa ryzyko m.in. chorób układu krążenia, w tym zawałów serca i udarów mózgu, otyłości i cukrzycy, łuszczycowego zapalenia stawów. Dlatego osoby cierpiące na to schorzenie często wymagają opieki lekarzy wielu specjalności, nie tylko dermatologa.
31.10.2017
W łuszczycy, która jest chorobą zapalną, nawet mniej rozległe zmiany, ale szczególnie położone, mogą sprawić, że pacjent cierpi fizycznie i psychicznie – przekonywali dermatolodzy i pacjenci na konferencji prasowej w Warszawie.
18.10.2017
11 października o godz. 14. w Sejmie - w ramach pierwszego w obecnej kadencji rządu posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy - parlamentarzyści oraz reprezentanci organizacji pacjenckich spotkają się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, NFZ i ekspertami w dziedzinie dermatologii.
11.10.2017
Białko HLA-G1, które chroni płód podczas ciąży, wykazuje duży potencjał w leczeniu atopowego zapalenia skóry i innych schorzeń, u podstaw których leżą nadmierne reakcje immunologiczne - dowodzą naukowcy z Japonii. Wyniki swojej pracy opublikowali na łamach "International Immunopharmacology".
06.09.2017
Naukowcy z Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przebadali stosowane przez tatuażystów barwniki pod kątem zawartości w nich metali ciężkich i ryzyka, które niosą dla zdrowia. Sprawdź, który kolor tuszu jest najbardziej niebezpieczny?
21.07.2017
8 maja 2017 r. zmarła prof. dr hab. med. Stefania Jabłońska (właśc. Szela Ginsburg), wybitny dermatolog, ekspert w badaniach nad wpływem wirusów HPV na rozwój nowotworów. Była prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (1962-1982 i 1987-1995) oraz kierownikiem Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie (1950-1990).
Drastyczna dieta pozbawia skórę witamin i składników odżywczych. Możne stracić jędrność i stać się matowa; szybciej pojawią się też zmarszczki - ostrzega na łamach portalu Esculap.com dietetyk i farmaceutka Magdalena Kurzyp.
Chorzy na łuszczycę potrzebują dostępu do lekarzy wielu specjalności, nie tylko dermatologa czy reumatologa. Powinni być również pod stałą opieką psychologa lub psychiatry – oceniają lekarze i pacjenci.
09.02.2017