Aktualności

Opracowana w Polsce substancja wejdzie w skład kosmetyków
13.09.2023
Substancja opracowana przez naukowców Politechniki Krakowskiej na bazie lupeolu – składnika kory brzozy – wejdzie w skład kosmetyków antystarzeniowych, intensywnie pielęgnujących – poinformowała uczelnia.
Sprawdzanie znamion i przebarwień na skórze pod kątem czerniaka
24.08.2023
Koniec wakacji to dobry moment, by sprawdzić swoje znamiona i przebarwienia na skórze pod kątem czerniaka – wskazuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Przypomina, że pomocna może być tzw. metoda ABCDE i zachęca do skorzystania z ogólnopolskiego programu profilaktyki nowotworów skóry.
Zjazd PTD w 100-lecie jego powstania
31.05.2023
W wydarzeniu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego bierze udział ponad 1600 dermatologów i około 200 wykładowców, a wygłoszonych zostanie ponad 300 wykładów.
Ochrona przed słońcem to podstawa profilaktyki czerniaka
18.05.2023
Za zachorowania na czerniaka i inne nowotwory skóry w 90 proc. odpowiada promieniowanie UV, dlatego ochrona skóry przed działaniem słońca jest podstawą profilaktyki tych chorób.
Leczenie łysienia trzeba rozpocząć jak najwcześniej
04.04.2023
Nie należy zwlekać z leczeniem łysienia, im później je rozpoczniemy tym gorzej, gdyż do uratowania pozostaje mniej mieszków włosowych - ostrzega dermatolog dr Monika Słowińska.
Leczenie łuszczycy w Polsce jest na europejskim poziomie
04.04.2023
1 marca weszły z życie zmiany w programie leczenia chorych z umiarkowaną i ciężką postacią łuszczycy plackowatej. Dostęp do leczenia łuszczycy w Polsce jest już na europejskim poziomie – uważa konsultant krajowy w zakresie dermatologii i wenerologii Wojskowej Służby Zdrowia prof. Witold Owczarek.
Ważne rzeczy do zmiany w leczeniu chorych na łuszczycę
27.10.2022
1
Specjaliści w dziedzinie dermatologii i reumatologii mówili o tym podczas konferencji z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który jest obchodzony 29 października.
Tzw. zespół włosów niedających się uczesać ma podłoże genetyczne
04.09.2022
Tak zwany zespół włosów niedających się uczesać (UHS) ma podłoże genetyczne - informuje pismo „JAMA Dermatology“.