Aktualności

Leczenie łuszczycy w Polsce jest na europejskim poziomie
04.04.2023
1 marca weszły z życie zmiany w programie leczenia chorych z umiarkowaną i ciężką postacią łuszczycy plackowatej. Dostęp do leczenia łuszczycy w Polsce jest już na europejskim poziomie – uważa konsultant krajowy w zakresie dermatologii i wenerologii Wojskowej Służby Zdrowia prof. Witold Owczarek.
Osoby suplementujące witaminę D rzadziej chorują na czerniaka skóry
13.01.2023
Wśród osób zażywających regularnie suplementy z witaminą D obserwuje się mniej przypadków czerniaka skóry niż wśród tych, którzy nie przyjmują tej witaminy – wynika z fińskiego badania, które publikuje czasopismo "Melanoma Research”.
Ważne rzeczy do zmiany w leczeniu chorych na łuszczycę
27.10.2022
1
Specjaliści w dziedzinie dermatologii i reumatologii mówili o tym podczas konferencji z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który jest obchodzony 29 października.
Tzw. zespół włosów niedających się uczesać ma podłoże genetyczne
04.09.2022
Tak zwany zespół włosów niedających się uczesać (UHS) ma podłoże genetyczne - informuje pismo „JAMA Dermatology“.
Dermatolog: częściej stosujemy kremy z filtrem, ale mało kto robi to prawidłowo
29.07.2022
Ważna jest prawidłowa aplikacja kremów z filtrem. Może stosujemy je coraz częściej, ale mało kto robi to prawidłowo - powiedziała w rozmowie z PAP dermatolog Małgorzata Jeziorna. Wskazała, że powinno się stosować 2 mg kremu na centymetr kwadratowy ciała.
Nowe badana kliniczne leczenia egzemy skóry
26.07.2022
Leczenie egzemy skóry nie zawsze daje efekty, dlatego prowadzone są wciąż badania nad nowymi terapiami. Kolejne rozpoczynają się w kilku miastach w Polsce.
Prosta biopsja skóry pokazuje stan pacjentów z COVID-19
17.07.2022
2
Z pomocą nieskomplikowanej biopsji skóry naukowcy wykryli u osób z ciężkim COVID-19 mikroskrzepy w niewielkich tętnicach i żyłach. Metoda może pozwolić na szybką identyfikację pacjentów szczególnie narażonych na ciężki przebieg COVID-19.
Kampania: rak skóry błędnie kojarzony jest głównie z czerniakiem
19.05.2022
Rak skóry to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u ludzi o białym kolorze skóry, błędnie kojarzony głównie z czerniakiem – przekonują organizatorzy kampanii edukacyjnej „Rak UV”.