Aktualności

Nowe badana kliniczne leczenia egzemy skóry
26.07.2022
Leczenie egzemy skóry nie zawsze daje efekty, dlatego prowadzone są wciąż badania nad nowymi terapiami. Kolejne rozpoczynają się w kilku miastach w Polsce.
Prosta biopsja skóry pokazuje stan pacjentów z COVID-19
17.07.2022
2
Z pomocą nieskomplikowanej biopsji skóry naukowcy wykryli u osób z ciężkim COVID-19 mikroskrzepy w niewielkich tętnicach i żyłach. Metoda może pozwolić na szybką identyfikację pacjentów szczególnie narażonych na ciężki przebieg COVID-19.
Kampania: rak skóry błędnie kojarzony jest głównie z czerniakiem
19.05.2022
Rak skóry to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u ludzi o białym kolorze skóry, błędnie kojarzony głównie z czerniakiem – przekonują organizatorzy kampanii edukacyjnej „Rak UV”.
Eksperci: czerniaka wykrytego wcześnie można wyleczyć, dlatego raz w miesiącu trzeba oglądać skórę
18.05.2022
Wczesne wykrycie czerniaka daje niemal blisko 100 proc. szanse na jego wyleczenie, dlatego raz w miesiącu powinniśmy prowadzić samoobserwację skóry, a raz na rok zbadać znamiona u dermatologa lub chirurga onkologa – apelują eksperci.
Ponad 7 mln Europejczyków choruje na raka skóry; większości przypadków można zapobiec
17.05.2022
6
1,71 proc. dorosłej populacji Europy ma raka skóry, co oznacza, że ok. 7 304 000 mieszkańców naszego kontynentu cierpi na tę chorobę - wynika z najnowszego badania sondażowego Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV) przedstawionego na wiosennym sympozjum tej organizacji w Lublanie (Słowenia).
Badanie: Kwasy omega-3 mogą pomóc cierpiącym na trądzik
16.05.2022
Aż u 94 proc. pacjentów z trądzikiem poziomów kwasów tłuszczowych omega-3 w krwinkach był poniżej zalecanego - ogłoszono podczas wiosennego sympozjum Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV).
Eksperci: w ciężkiej postaci atopowego zapalenia skóry wciąż brakuje leczenia biologicznego
10.05.2022
Wciąż nie ma refundacji leku biologicznego pomagającego nastoletnim pacjentom z ciężką postacią atopowego zapalenia skóry, znacznie obniżającą jakość życia – alarmują eksperci. Zwracają uwagę, że ten sam lek od 1 maja jest już dostępny w leczeniu astmy
Badacze: Biopsje skóry będą mniej potrzebne?
09.05.2022
Niewielkie, przypominające telefon urządzenie ma zastąpić obciążające pacjentów biopsje skóry przy diagnostyce nowotworów. Wykorzystuje ono technologię podobną do stosowanej w skanerach na lotniskach i ocenia skórną zmianę w ciągu kilku sekund.